İdrar Alkalizasyonu ve Contracit

Asidik İdrar Birçok Hastalığın Habercisidir

Vücudumuzdaki sıvıların ideal pH'sı 7,35 ile 7,45 arasında farklılık gösterir ve bu değer sayesinde vücudumuz kusursuz bir işleyişle günlük rutinini gerçekleştirir. Hayvansal kaynaklı veya işlenmiş besinlerin belirgin bir özelliği vardır ''HİDROJEN İYONU'' Yani asidite...

Günlük beslenmemiz esnasında vücudumuzda enerji metabolizması sonucu doğal olarak asit artıklar yani hidrojen iyonları oluşmaktadır. Bu normal bir durumdur, vücudumuz bunu dengeler, ancak beslenme alışkanlığımız ağırlıklı olarak hayvansal kaynaklı veya işlenmiş besinlerden oluşuyorsa bu denge bozulacaktır. Bunun kanıtı idrar pH seviyemizin asidik olmasıdır. İdrar pH değerinin asidik seviyede olması sağlıksız bir vücut durumunun göstergesidir. Başta kanser olmak üzere, kemik erimesi, obezite, eklem ağrıları, kireçlenme, böbrektaşı, tip2 diyabet, uykusuzluk, kronik yorgunluk gibi hastalıkların başınıza gelme olasılığı vardır.

İdrar pH seviyenizi sürekli olarak alkaliye yakın seviyede tutmanız için beslenme alışkanlığınızı değiştirerek, sıklıkla sebze meyve tüketmeye ağırlık gösterin, spor yapın, havası temiz ortamlarda yaşayın. Çevresel koşullarınızı ve beslenme alışkanlığınızı kalıcı olarak değiştiremiyorsanız, alkali mineralkombinasyonlarını kullanarak asidik idrarınızı alkaliye çevirebilirsiniz. Böylece kötüye giden sağlık durumunuzu iyileştirmek adına çok önemli bir adım atmış olursunuz.

•Potasyum Sitrat: Alkali bir ajan olup idrar pH’ını yükseltici olarak kullanılmaktadır. Kemik üzerine koruyucu etkisi olup, idrarla kalsiyum atılımını azaltarak renal kalsiyum yükünü azaltır.

•Magnezyum Sitrat: Alkali bir mineral tuzudur. Oral olarak alındığında normal kişilerde sitrat oksidasyona uğrayarak alkali bir yük meydana getirir.

​•D Vitamini: Sindirim sisteminde kalsiyumun emilimini arttırır. Kas zayıflığına karşı vücudu korur, kalp atışının düzenlenmesinde etkilidir.

​•Koenzim Q10: Hücre içinde oksijenin kullanımını arttırır, bu sayede hücredeki enerjinin artmasına ve kullanılmasına yardımcı olur. Güçlü bir antioksidan etkiye sahiptir.

•Kalsiyum Sitrat: Alkali mineral tuzu olup; potasyum ve magnezyum sitratla birlikte, idrar pH’ını arttırarak asitlenmeye ve asitlenmenin neden olduğu hastalıklara karşı koruma sağlar. Kalsiyum ise kemik sağlığında hayati bir öneme sahip olan mineraldir.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

CONTRACİT nedir ve ne için kullanılır? Potasyum sitrat, Magnezyum sitrat, Kalsiyum sitrat, Koenzim Q10 ve Vitamin D den oluşan bir takviye edici gıdadır. idrar pH'ının yükselmesini sağlayarak, asit yükünü dengeler. Bir şişede 60 tablet bulunmaktadır. İlaç değildir. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz.

CONTRACİT 'i nasıl kullanmalıyım? Yetişkinler için takviye edici gıda olarak günde 3 kez 1 tablet şeklinde alınabilir. Yemekler ile beraber kullanılır. 

 CONTRACİT 'in yan etkileri nelerdir? Contracit bir gıda takviyesi olduğundan içinde insan vücuduna yabancı bir madde içermemektedir. Bilinen bir yan etkisi bulunmamaktadır. 

 CONTRACİT kilo vermeye yardımcı olur mu? Aşırı kilo alımı vücudunuzda biriken aşırı asit yükün (hidrojen iyonunun) dengelenmesi ve tamponlanması için vücudun oluşturduğu bir koruma mekanizmasıdır. Alkali mineral takviyeleri vücudun asit-alkali dengesini düzenleyerek, hidrojen iyonlarının vücuttan atılması konusunda meydana gelen dirence karşı destek olur. Dolayısıyla fazla yağ birikiminin vücuttan uzaklaştırılmasına yardımcı olur.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

İdrarınızın Asit Yükünü Öğrenmek İster Misiniz?

Size en yakın eczaneden, broşürümüzü ve idrar pH analiz kitinizi isteyebilirsiniz.

Bu sayede kolaylıkla asit yükünüzü öğrenebilirsiniz.

 

www.contracit.com.tr