Menocit

MENOCİT

Menocit, menopoz döneminde olan kadınların sıcak basması, gece terlemesi, duygu durum değişikliklerini, depresyon/anksiyete ve vajinal kuruluk gibi şikayetlerinin hafifletilmesinde yardımcı olarak kullanılabilen takviye edici bir gıdadır. İçerisinde bulunan fitoöstrojenler sayesinde vücutta östrojen hormonu gibi etkinlik gösteren bu ajanlar menopoz sürecinde görülen semptomların önüne geçebilir.

 

 

Menocit Bileşenleri:

Çuha Çiçeği (Primula elatior, P. Veris) ekstresi: Menopoz döneminde kadınlarda sakinleştirici yatıştırıcı özelliği saptanmıştır. Uykusuzluk sorununa karşı düzenleyici bir rolü bulunur.Baş ağrısı ve migren gibi durumlarda da etkili olduğu bilinmektedir

Lepidyum-Maca (Lepidium meyenii) ekstresi: Maca ekstresi, menopozdaki duygu durum bozukluğu, depresyon, anksiyete gibi problemlerin önüne geçerek bu dönemde görülebilen şikayetlerin hafifletilmesine yardımcı olur.

Hayıt (Vitex agnus-castus) ekstresi: Fitoöstrojen olan bu bitki, menopozdaki sıcak basması, gece terlemesi, duygu durum değişikliklerinin düzenlenmesinde etkilidir.

Kırmızı yonca (Trifolium pratense) ekstresi: Sıcak basması ve gece terlemesini azaltan fitoöstrojenik bir bitkidir.

Kohoş (Cimicifuga racemosa) ekstresi: Vajinal kuruluk, sıcak basması, gece terlemesi, duygu durum değişikliklerinin düzenlenmesine yardımcı olan, menopozda kullanımı sıklıkla önerilen bir bitkidir.

Vitamin D: Menopoz sürecinde görülebilecek osteoporoz riskini azaltan ve kemik sağlığını destekleyen bir vitamindir.

Vitamin B6: Suda çözünen bu vitamin, hormon ve enzimlerin düzenlenmesinde görevlidir. Ayrıca saç dökülmesine karşı etkinliği bulunur. 

 Etken Madde 

 Miktarı (1 kapsül için)

 Çuha Çiçeği ekstresi

 500 mg

 Lepidyum-Maca  ekstresi

 250 mg

 Hayıt ekstresi

 40 mg

 Kırmızı yonca ekstresi 

 40 mg

 Kohoş ekstresi 

 40 mg

 Vitamin D

 25  µg

 Vitamin B6

 5 mg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Menocit’in önerilen günlük kullanımı yemeklerle birlikte 1 tablettir.