Skip links

S.S.S

SIK SORULAN SORULAR

Ürünlerimizle ile ilgili başlıca sık sorulan soruları derleyip size sunuyoruz. Daha fazla bilgi için iletişim bilglerimizi kullanabilirsiniz.

Elmiron 100mg kapsül nedir ve ne için kullanılır?

Elmiron, etken maddesi Pentosan Polisülfat Sodyum olan İnterstisyel sistit hastalığında kullanılan oral bir ilaçtır. Her kapsül 100 mg etken madde içerir. Bir kutuda 100 kapsül bulunmaktadır.

Elmiron 100mg kapsülü nasıl kullanmalıyım?

Elmiron 100 mg kapsül doktorunuz farklı bir şekilde önermediği sürece gün de 3 kez 1 kapsül şeklinde yemeklerden 1 saat önce ya da 2 saat sonra kullanılır.

İnterstisyel Sistit ataklarından kaçınmak ve semptomlarını kontrol edebilmek için ELMIRON 100mg Kapsül tedavinizle birlikte ve sonrasında tüketilmemesi gereken gıdalardan uzak durun. Asidik idrar interstisyel sistit ağrılarını daha şiddetli hissetmenize sebep olur.

Elmiron 100mg kapsülü daha önce Türk Eczacılar Birliğinden temin ediyorduk, bundan sonra nereden alabiliriz?

Daha önce ilaç yurtdışında üretilen bir firmadan geldiği için Türk Eczacılar Birliği hastalara temin ediyordu. Ancak ilaç ülkemizde ruhsat alınarak üretime başladığı için artık Türk Eczacılar Birliği yurtdışı firmasından temin etmiyor. İlaç şu an Türkiye’deki bütün eczanelerden temin edilebilir.

İlacı hangi hekim reçete edebilir?

Üroloji uzmanı tarafından ilacınız reçete edilebilir.

Elmiron 100mg kapsülün devlet ödemesi var mı?

ELMIRON 15.02.2018 tarihi itibari ile aktif olarak SGK geri ödeme listesine alınmıştır.
SOSYAL GÜVENLİK KURUMU (SGK) SAĞLIK UYGULAMA TEBLİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ MADDE 34 - Aynı Tebliğ eki Ayakta Tedavide Sağlık Raporu (Uzman Hekim Raporu / Sağlık Kurulu Raporu) ile verilebilecek İlaçlar Listesi (EK-4/F)'ne aşağıdaki maddeler eklenmiştir.
a) " 69. Pentosan polisülfat sodyum; interstisyel sistite bağlı ağrılı mesane ve kronik ağrılı işeme semptomları bulunan, sistokopik olarak mesanede glomerülasyon bulgusunun gösterildiği ve idrar kültürü negatif olan hastalarda; bu durumların belirtildiği üroloji uzman hekimleri tarafından düzenlenen 3 ay süreli uzman hekim raporuna dayanılarak tedaviye başlanır. Tedaviye başlandıktan sonra 3 ay sonra üroloji uzman hekimi tarafından tedaviye yanıt alındığının ve tedaviyi kesmeyi gerektirecek yan etkilerin ortaya çıkmadığının raporda belirtilmesi koşulu ile 3 ay daha tedaviye devam edilir. Tedaviye yanıt alınamayan hastalarda 6. ayın sonunda tedavi kesilir. Tedaviden fayda gören hastalarda bu durumun belirtildiği üroloji uzman hekimleri tarafından düzenlenecek 6 ay süreli uzman hekim raporlarıyla ve üroloji uzman hekimlerince reçete düzenlenmek suretiyle tedaviye devam edilebilir."
Urocit-K 10 mEq Kontrollü salım tablet nedir ve ne için kullanılır? UROCIT-K 10 mEq bir açık sarı renkli, wax matrix kontrollü salım tablettir. 1080 mg potasyum sitrat ihtiva eder. Potasyum sitrat, böbreklerde ürik asit ve kalsiyum tasları olusumunu önleme tedavisinde kullanılır. Urocit-K 10 mEq Kontrollü salım tableti nasıl kullanmalıyım? UROCIT-K alırken, yüksek düzeyde tuz içeren gıdalardan ve yemeklere tuz ilavesinden kaçınınız, fazla miktarda sıvı alınız. Günlük idrar miktarı en az 2 litre olmalıdır. İlacı günlük dozunu doktorunuz idrar PH'ınıza göre ayarlayacaktır. UROCIT-K tedavisinin amacı, normal üriner sitrat seviyesini (günde 320 mg değerinden daha büyük ve mümkün olduğunca normal ortalama olan 640 mg/gün değerine yakın) sağlamak ve üriner pH’yı 6.0 – 7.0 seviyesine yükseltmektir. Tabletleri kırmadan, emmeden veya çiğnemeden bütün olarak yutmalısınız. Urocit-K 10 mEq Kontrollü salım tableti kullanmaya başladım ancak gaitamda tablet bütün olarak atıldı, ne yapmalıyım? Urocit-K wax matrix dediğimiz bir yapıdadır. Bu yapı sadece etkin maddenin kontrollü salımını sağlar. İlacı yuttuktan sonra etkin madde bu yapı içerisinden 12 saat boyunca vücudunuza salınır. Bazı hastalar bu wax matrix yapısını vücudunda sindiremeyebilir ancak etkin madde kontrollü salım sayesinde vücudu tarafından atılmıştır. Atılan kısım tabletin sadece wax matrix tabakasıdır.
PRECOXİN %10 sprey nedir ve ne için kullanılır? PRECOXİN etkin madde olarak lidokain hidroklorür içermektedir. Beyaz renkte lavanta kokulu bir spreydir. Erkeklerde geçici olarak erken boşalmayı yavaşlatmak için kullanılır. 40 ml’lik sprey şeklinde hazırlanmıştır.

ZPRECOXİN %10 spreyi nasıl kullanmalıyım?

PRECOXİN Sprey, yalnızca haricen kullanım için tasarlanmıştır. Erkek genital derisinde lokal anestezik etki oluşturmak için cinsel ilişkiden 5-15 dakika önce uygulanır. Doktorunuz başka bir şekilde tavsiye etmediyse aşağıda tarif edildiği şekilde kullanabilirsiniz. Penisin baş ve gövde kısmına 1-2 sprey spreyleme yapılarak başlanabilir. Anestezinin etkinliği, uygulama süresine ve doza bağlıdır. Olabildiğince minimum etkili doz kullanılmalıdır. 6 kezden fazla spreyleme yapılmamalıdır. Penis derisinden tamamen absorbe olana kadar uygulanan sprey ovulur. Cinsel ilişkiden sonra yıkanmalıdır. Doktora danışmadan ürün 3 aydan fazla bir süre kullanılmamalıdır.
CONTRACIT nedir ve ne için kullanılır?

Potasyum sitrat, Magnezyum sitrat, Kalsiyum sitrat, Koenzim Q10 ve Vitamin D den oluşan bir takviye edici gıdadır. Bir şişede 90 tablet bulunmaktadır. İlaç değildir. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz.

CONTRACIT 'i nasıl kullanmalıyım?

Yetişkinler için takviye edici gıda olarak günde 3 kez 1 tablet şeklinde alınabilir. Yemekler ile beraber kullanılır.
Zeucit Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

L-karnitin, L-arjinin, Vitamin C, Koenzim Q10, Vitamin E, Astaksantin, Folik asit ve selenyumdan oluşan erkek üreme fonksyonlarını destekleyici bir takviye edici gıdadır. Bir şişede 30 tablet bulunmaktadır. İlaç değildir. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz. Zeucit'in micro sitesine www.zeucit.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Zeucit Nasıl Kullanılmalı?

Yetişkinler için takviye edici gıda olarak günde 1 tablet şeklinde alınabilir. Yemekler ile beraber kullanılır.
Bu web sitesi, web deneyiminizi iyileştirmek için tanımlama bilgilerini kullanır.
Home
Account
Cart
Search