Skip links

Lepigra

Bileşenler Miktar (1 Tablet) (mg)
Maca (Lepidyum Meyenii) Ekstresi 500
Korean Panax Ginseng (Kırmızı Kore Ginsengi) Ekstresi 400
Tribulus Terrestris (Demir Dikeni) Ekstresi 200
Epimedium (Horn Goat Weed) Ekstresi 50
L-Arjinin (L-Arginine) 200

Lepigra Bileşenleri

Lepigra, erkeklerde görülen erektil disfonksiyon (ED) bozukluklarının yönetimine yardımcı olmak amacıyla tasarlanmış bir takviye edici gıda ürünüdür. Bu ürün, özellikle cinsel fonksiyonları desteklemeye yönelik doğal bileşenler içermektedir. Aşağıda, Lepigra’nın içerdiği ana bileşenlerin özellikleri ve potansiyel sağlık faydaları hakkında bilgi verilmiştir:

Maca (Lepidyum Meyenii): Maca, And Dağlarında yetişen Brassica ailesine ait bir bitki köküdür. 2000 yıldan uzun süredir gıda takviyesi olarak çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Afrodizyak etkisinden dolayı, cinsel fonksiyonları geliştirmek için sıklıkla tercih edilen Maca, doğurganlığı, enerjiyi, zihinsel konsantrasyonu, sperm kalitesini ve fiziksel bağışıklığı artırmak için de kullanılmaktadır. Ayrıca, ruh halini iyileştirme ve uyanıklık halini düzenlemede de etkilidir. Maca, hormon salgılanmasını düzenlemeye yardımcı olarak, erkeklerde libidoyu artırıp cinsel fonksiyonu geliştirmede önemli bir etki sunmaktadır. Bu sayede, ED tedavisinde etkilidir.

Korean Panax Ginseng (Kırmızı Kore Ginsengi) Ekstresi

Kırmızı Kore Ginsengi, geleneksel Asya tıbbında uzun yıllardır güçlü bir adaptogen ve afrodizyak olarak kullanılmaktadır. Tüm bitkilerin kralı olarak adlandırılan Ginseng, Erektil disfonksiyon tedavisinde etkili olabileceği gösterilmiştir, çünkü cinsel performansı ve libidoyu artırabilir, ereksiyon süresini uzatabilir ve genel cinsel sağlığı iyileştirebilir. Ayrıca, enerji seviyelerini yükseltir ve stresle mücadelede yardımcı olabilir. Ginseng, ginsenosidler ve ginseng saponinleri adı verilen biyolojik olarak aktif bileşiklerden oluşur. Her iki bileşiğin de nitrik oksit (NO) salınımını arttırdığı ve bu sayede penisin düz kaslarının gevşeyerek ereksiyonun tetiklendiği bilinmektedir.

Tribulus Terrestris (Demir Dikeni) Ekstresi

Yunanistan, Çin ve Hindistan’ın bazı bölgelerinde keşfedilen ve fiziksel performansı ve cinsel aktiviteyi iyileştirdiği belirlenen bir bitkidir. Uzun yıllardır, doğurganlığı artırmanın, libidoyu artırmanın ve erektil işlevi iyileştirmenin yanı sıra enfeksiyonları ve iltihabı hafifletmek için da kullanılmaktadır. Hücrelerdeki androjen reseptörlerinin konsantrasyonunu artırır ve bu sayede vücudun testosteron hormonuna daha duyarlı olmasına yardımcı olur. Yapılan birçok çalışma, Tribulus Terrestrisin libido ve serum testosteron düzeylerini ciddi oranda artırdığını ve bu sayede ereksiyonun gerçekleşmesine katkı sağladığını göstermektedir.

Epimedium (Horny Goat Weed) Ekstresi

Epimedium (Horn Goat Weed), geleneksel tıpta bir dizi durumu tedavi etmek ve cinsel işlevi iyileştirmek için kullanılan afrodizyak etkili bir bitki türüdür. Asya`da ve Akdeniz`in bazı bölgelerinde yetişen çiçekli bir bitkidir. Azgın Teke otu olarak ta bilinir.

Epimedium`un yapısında yer alan biyoaktif bileşen Icariin kardiyovasküler fonksiyonu, hormon regülasyonunu, immünolojik fonksiyonun modülasyonunu ve antitümör aktiviteyi iyileştirdiği bilinen bir maddedir. Icariin, fosfodiesteraz-5 inhibitörü (PDE5i) olarak görev yapmaktadır. PDE5i olması NO/cGMP yolunu uyararak düz kas gevşemesine, kan damarlarının genişlemesine ve penise kan akışının artmasına olanak sağlar. Bu sayede ereksiyonun gerçekleşmesinde oldukça önemli bir etki sağlar.

L-Arjinin (L-Arginine)

İnsan fizyolojisinin ve metabolizmasının birçok bölümünde yer alan bir tür aminoasittir. L-Arjinin, kan damarlarını rahatlatan ve arterlerden daha fazla kan akmasına izin veren nitrik oksit sentezini gerçekleştirmede önemli bir rol üstlenmektedir. Bu sayede kardiyovasküler rahatsızlıkların ve erkek kısırlığının tedavisinde son derece önemli bir etkiye sahiptir. NO sentezindeki rolü sayesinde penisteki düz kasların gevşemesini sağlar, ereksiyonu tetikler ve kalitesini artırır. Erektil disfonksiyon tedavisinde de önemli bir yardımcı konumundadır.

Lepigra’nın içerdiği bu bileşenler, erkeklerde erektil disfonksiyonun yönetimine yardımcı olmak ve cinsel sağlığı desteklemek amacıyla dikkatle seçilmiştir.

Lepigra ve Erektil Disfonksiyon Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Erektil disfonksiyon (ED), tatmin edici bir cinsel performans için yeterli düzeyde ereksiyon (sertleşme) sağlanamaması veya sürdürülememesi durumunda görülen bir tür cinsel fonksiyon bozukluğudur.
Genel olarak yaşla birlikte görülme sıklığı artan erektil disfonksiyonun oluşumunda birçok risk faktörü rol almaktadır. Vaskülojenik, nörolojik, hormonal ya da psikojenik birçok faktöre bağlı olarak ED gelişimi görülebilir.

Lepigra'nın içerdiği özel bileşenlerin erkek cinsel sağlığı üzerindeki faydaları nelerdir?

Lepigra’nın içerisinde bulunan Maca, enerjiyi ve libidoyu artırma potansiyeline sahiptir ve hormon salgılanmasını düzenleyerek cinsel fonksiyonu iyileştirmeye yardımcı olabilir. Korean Panax Ginseng, cinsel performansı ve libidoyu artırabilir, ereksiyon süresini uzatabilir. Tribulus Terrestris, androjen reseptörlerinin konsantrasyonunu artırarak testosteron hormonuna olan duyarlılığı artırabilir ve libido ile serum testosteron düzeylerini artırabilir. Epimedium (Horny Goat Weed) PDE5 inhibitörü özelliği ile ereksiyonun gerçekleşmesine katkı sağlar. L-Arjinin, NO sentezindeki rolü sayesinde penisteki düz kasların gevşemesine yardımcı olur ve böylece ereksiyon kalitesini artırabilir.

ED tedavisinde en çok tercih edilen medikal yöntemler sadece PDE5i olarak görev yaparken, LEPİGRA ise testosteron ve libido artışı sağlayarak ereksiyonun başlamasını ve devam etmesini, PDE5i özelliği ve NO sentezindeki rolü ile ereksiyonun sürdürülmesini sağlar. LEPİGRA, içeriğinde yer alan bileşenlerin sunduğu bu özelliklerden dolayı erektil disfonksiyon için bütünsel bir tedavi desteği sunar.

Erektil disfonksiyon, vaskülojenik, nörolojik, hormonal ve psikojenik gibi birçok farklı faktöre bağlı olarak gelişebilir. Kardiyovasküler hastalıklar, diyabet, hipertansiyon, obezite, sigara kullanımı, yaşlılık, benign prostat hiperplazisi, kronik prostatit ve kronik böbrek yetmezliği gibi durumlar ED riskini artırabilir.

Erektil disfonksiyon tedavisi, cerrahi tedaviler, cerrahi dışı tedaviler ve diğer tedaviler olmak üzere üç ana gruba ayrılır. Medikal tedaviler, özellikle fosfodiesteraz-5 inhibitörleri (PDE5-i) ve hormonal tedaviler, en sık tercih edilen tedavi yöntemleridir. ED tedavisinde ilk basamak tedavi olarak kılavuzlarda PDE5-i önerilmektedir.

PDE5 inhibitörleri, siklik guanozin monofosfat (cGMP) yapısını ve nitrik oksit (NO) aktivitesini koruyarak ereksiyon sürecini destekler. Ereksiyonun başlamasını sağlamak yerine, mevcut ereksiyonun sürdürülmesine yardımcı olurlar. cGMP, penisteki damarların düz kaslarında gevşeme sağlayarak kan akımını artırır ve ereksiyonun gerçekleşmesine olanak tanır.

 

Ereksiyonun başlaması ve devam etmesi için hormonal dengenin sağlanması önemlidir. Bu nedenle, PDE5 inhibitörü tedavisi yanında hormonal tedaviler de uygulanabilir. Hormonal tedaviler, özellikle testosteron seviyelerini düzenleyerek, cinsel istek ve erektil fonksiyon üzerinde olumlu etkiler yaratabilir ve PDE5 inhibitörlerinin etkinliğini artırabilir.

Cinsel ilişkiden ayrım saat kadar önce alınacak şekilde düzenli olarak kullanılması önerilmektedir.

Bu web sitesi, web deneyiminizi iyileştirmek için tanımlama bilgilerini kullanır.
Home
Account
Cart
Search